Спартак загуби с катастрофалното 5:0 в Мездра

В събота водачът в Западна „Б” група - „Локомотив” - Мездра прегази с 5:0 гостуващия в този кръг отбор на „Спартак” - Плевен. Отборът на Вачко Маринов не успя да достигне до почетно попадение, въпреки че имаше няколко възможности за това. Срещата в Мездра започна равностойно като първото голово положение беше регистрирано в 15-ата минута, когато след грешка на Димов, Атанас Николов открадна топката, напредна от дясно, подаде към Златков, но той в опита си да отбележи ефектно с пета не успя да улучи очертанията на вратата. На това положение гостите от Плевен отвърнаха с гол в 33-ата минута, който беше отменен от рефера заради засада. Повратният момент в мача беше 38-ата минута, когато Николай Цветков от отбора на гостите беше изгонен и до края на срещата „спартаковци” играха с човек по-малко. Три минути по-късно домакините регистрираха и първото си попадение във вратата на „Спартак”. В 41-вата Предраг Пажин откри резултата с глава след центриране на Валериев. Секунди преди почивката Драгомир Иванов имаше възможност да изравни, но топката премина край вратата.

Още с началния съдийски сигнал, даващ старт на второто полувреме, отборът на „Локомотив” успя да отбележи нов гол. Това стана в 48-ата минута, когато Петър Златков беше изведен сам срещу Николай Христов и пусна топката технично покрай него за 2:0. В 59-та минута след поредно центриране на Валериев Предраг Пажин, за втори път се разписа, като този път с глава вкара трети гол във вратата на гостите. Четвъртото попадение в мача беше дело на голмайстора на групата Атанас Николов, който отбеляза след пряк свободен удар от около 27 метра. Секунди преди края на двубоя отново Николов насочи топката към вратата на плевенчани, но тя удари гредата. Там най-съобразителен се оказа Георги Георгиев, който отново я насочи към плевенската врата и така беше оформено крайното 5:0.

След загубата на тима на „Спартак”, той отстъпи с едно място по-надолу в таблицата на временното класиране и с 22 точки вече е на 8-о място. Другият тим, играещ в Западна „Б” футболна група - „Белите орли”, продължава да е на 6-то място, въпреки двете си поредни загуби в последните кръгове. Водач в групата с 43 точки е „Локомотив” - Мездра, следван от „Миньор” - Перник с 31 и „Чавдар” - Етрополе с 28 точки. В дъното на таблицата е „Янтра” с 14 точки. Източник: в-к "Посредник"