Нулево равенство край Дунава

Футболистите на плевенския Спартак завършиха 0:0 при гостуването си в Русе на местния Дунав. Срещата премина равностойно, като и двамата вратари нямаха кой знае колко работа. През първата част нашите по-дълго владееха топката и се опитваха да сътворят смислена акция, докато съперника само изритваше коженото кълбо напред.

В крайна сметка на два пъти Симеон Баев бе близо до попадение за плевенчани, но за пореден мач младият нападател не намери най-вярното решение за резултатен завършек на атаката. Домакините действаха на моменти безкомпромисно в единоборствата.

В резултат на това в 14-а минута Ивайло Раденцов бе принудително заменен от Цветан Петров, напускайки терена с подут глезен. Второто полувреме премина при поделено надмощие. Редуваха се атаки ту към едната, ту към другата врата, но до сериозна опасност пред двамата вратари не се стигна. Съставът на Спартак: Антонов – Ванков, П.Василев, Димов - Ивайло Иванов, Драгнев, Л.Иванов, Раденцов, Цветков – Др.Иванов, Баев /Христов, Петров, Кр.Василев, Т.Тодоров, Л.Тодоров, Р.Иванов/.